Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie , zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku braku zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Nasza filozofia inwestowania zawiera się w kilku prostych zasadach:

Inwestowanie w wartość – poszukiwanie spółek niedowartościowanych z punktu widzenia przyszłych perspektyw wzrostu biznesu, generowania przepływów pieniężnych dla akcjonariuszy, efektywności działania oraz płaconych dywidend.

Koncentracja portfela – portfel składający się z dwudziestu akcji jest tak samo zdywersyfikowany jak portfele zawierające kilkadziesiąt czy nawet kilkaset papierów. Sukces w inwestowaniu w akcje jest wynikiem właściwego doboru spółek do portfela a nie budowania szerokich i kosztownych strategii.

Płynność – istotnym elementem każdej strategii jest możliwość szybkiej zamiany posiadanych aktywów na gotówkę. Według nas, portfel inwestycyjny powinien być zbudowany w taki sposób aby umożliwić spieniężenie wszystkich aktywów bez istotnego wpływu na ich cenę.

Redukcja ryzyka – instrumenty pochodne powinny być wykorzystywane tylko w celu redukcji ryzyka walutowego lub ekspozycji na ryzyko ogólnych wahań rynkowych.

Globalne podejście do inwestowania – gospodarka polska powoli osiąga status rynku rozwiniętego o słabych  perspektywach długoterminowego i stabilnego wzrostu (słaba demografia, niska innowacyjność gospodarki, uzależnienie od funduszy unijnych). Stwarza to konieczność poszukiwania innych perspektywicznych spółek notowanych na rynkach rozwiniętych, które mają ekspozycję na biznesy prowadzone na rynkach wschodzących.